@_number8_@lemmy.world to Mildly Infuriating@lemmy.worldEnglish • 2 years agoMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.worldimagemessage-square106fedilinkarrow-up1318arrow-down191
arrow-up1227arrow-down1imageMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.world@_number8_@lemmy.world to Mildly Infuriating@lemmy.worldEnglish • 2 years agomessage-square106fedilink
minus-square@ryathal@sh.itjust.workslinkfedilinkEnglish75•2 years agoBuying prepared food is expensive.
Buying prepared food is expensive.